Antradienį (2012 birželio 5 d.) nukrito euro kursas. Tai įvyko po to, kai Ispanijos ministras pirmininkas pareiškė, jog didelės skolinimosi kainos reiškia, jog kreditų rinkos Ispanijai buvo uždarytos. Tai įvyko prieš pat planuojamą didžiojo septyneto telefoninę konferenciją. Didžiojo septyneto ministrai primininkai ir centrinių bankų atstovai pasitarimo metu turėtų aptarti prastėjančią euro zonos ekonominę situaciją. Šansų, kad bus sulaukta staigaus kilimo yra mažai.

Kol yra tikimybė, kad Europos sąjungos lyderiai imsis drastiškų priemonių rinkai ir prasiskolinusioms šalims gelbėti, euro pozicijos prastės. Be to, sunku tikėtis, kad artimiausiu metu situacija pasikeistų. Tam, kad būtų išvengta euro nuvertėjimo, Europos sąjungos politikai turi susitarti dėl stipresnio bankinio sektoriaus apjungimo ir fiskalinės politikos, tačiau šiai minčiai labai stipriai oponuoja Vokietija, todėl vargu ar toks žingsnis bus žengtas.

Planuojamas didžiojo septyneto pasitarimas šiek tiek įtakojo euro kilimą į viršų, tačiau kai Ispanijos finansų ministras atskleidė problemas, atsirandančias dėl to, jog Ispanija negali skolintis, euro pozicija nukrito.

Euras nukrito 0,6 proc. punktais iki 1,2410 JAV dolerio už vieną eurą. Tai yra beveik vienu centu prastesnis kursas, nei buvo prieš savaitę . Tuo tarpu penktadienį buvo pasiekta žemiausia riba per dvejus metus: 1,2288 JAV dolerio už vieną eurą.

Euro pozicija šiek tiek pasitaisė, JAV paskelbus prastą situaciją darbo rinkoje. Tačiau pakilimas, panašu, tik trumpalaikis. Investitoriai taip pat labai nerimauja, kad netrukus Graikijoje vyksiantys rinkimai gali paskatinti šalies pasitraukimą iš euro zonos.

Euro zonos ekonominę krizę puikiai atskleidžia prekybos duomenys, rodantys, kad privataus sektoriaus ekonomika gegužę susitraukė gana sparčiai. Euro zonos mažmeniniai pardavimai ir pramoniniai Vokietijos užsakymai taip pat buvo mažesni nei planuota.

Bendrosios Europos sąjungos valiuotos pasipriešinimo lygis buvo pasiektas esant 1,2545 JAV dolerio už vieną eurą kursui. Euras taip pat krito ir kitų valiutų atžvilgiu. Kritimas jenos atžvilgiu buvo 0,8 proc., tuo tarpu lyginant su Didžiosios Britanijos svarais sterlingų, kritimas yra 0,4 proc.